300 km linii brzegowej, 117 plaż, fiordy, kaniony, parki narodowe, piękne jeziora i kresowe góry a także, aż dwa obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO: otoczone murami miasto Kotor oraz Park Narodowy Durmitor. Ten mały bałkański kraj przyciąga międzynarodową klientelę, oferując połączenie staroświeckiego wdzięku, tradycyjnej uprzejmości oraz wspaniałych możliwości inwestycyjnych. W 2017 r na prestiżowych targach“ Luxury Property Show“ Czarnogóra została uznana wraz z Hiszpanią, Włochami, Portugalią i Francją za kraj w którym należy zainwestować w nieruchomości. Natomiast Brytyjskie Stowarzyszenie Biur Podróży „Association of British Travel Agents“ opublikowało raport 12 najciekawszych destynacji na wakacje w 2018 r, wskazując między innymi Czarnogórę.

Czarnogóra to bezpieczne państwo w Europie, z otwartą i przyjazną gospodarką, gdzie w imponującym tempie obserwujemy wzrost inwestycji zagranicznych, w szczególności w segment turystyki luksusowej oraz inwestycje w nieruchomości typu Premium. To nie przypadek, że od kilku lat deweloperzy zagraniczni inwestują miliardy euro w tym kraju. W niebywałym tempie powstają tu najnowocześniejsze w Europie mariny dla super-jachtów, luksusowe kurorty oraz prestiżowe hotele z najwyższej światowej półki.

Przewiduje się, że w najbliższych latach kraj ten stanie się jedną z najgorętszych destynacji turystycznych. Oprócz turystyki i inwestycji w nieruchomości duży potencjał inwestycyjny mają infrastruktura, rolnictwo i energia odnawialna.

 

DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W MONTENEGRO

 1. 2 godziny lotu z Polski
 2. Czarnogóra ma status kraju kandydującego do Unii Europejskiej
 3. Waluta Państwowa EURO – korzystne dla inwestorów zagranicznych
 4. Dostęp do morza Adryatickiego
 5. Podatek dochodowy od osób fizycznych i prawnych (stawka 9%)
 6. Podatek od towarów i usług (VAT)– 21% (obniżony do 7% dla turystyki, 7% dla obsługi portów jachtowych oraz 0% dla niektórych towarów podstawowych)
 7. Założenie Spółki z o.o. trwa kilka dni z minimalnym kapitałem 10 €
 8. Inwestorzy krajowi i zagraniczni są traktowani jednakowo
 9. Rozwój gospodarki, infrastruktury i turystyki – kraj bezpieczny i przyjazny.

 

OFERUJEMY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI Z RYNKU PIERWOTNEGO:

 1. Rezydencje
 2. Wille
 3. Domy
 4. Apartamenty
 5. The Chedi Hotel 5* – limitowana oferta apartmentów condo

 

EKSKLUZYWNA INWESTYCJA MARINA VILLAGE / LUŠTICA BAY

Deweloper Luštica Development AD działa na rynku od 2008 roku. Zintegrowany kompleks będzie oferować 2080 nieruchomości mieszkalnych, 7 hoteli dysponujących łącznie 1370 pokojami, 2 światowej klasy przystanie nad Adriatykiem ze 170 miejscami do cumowania, 18-dołkowe pole golfowe, Centrum Thalasso, lokale komercyjne, rynek i podstawową infrastrukturę. Projekt ten będzie pierwszą certyfikowaną inwestycją ekologiczną w Czarnogórze. Wartość inwestycji ma wynosić ok. 1,1 mld euro.

Luštica Bay to nowe miasteczko turystyczne i całoroczny kurort. To nowy koncept zaplanowany na terenie 600 hektarów w jednym z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Czarnogórze, ale i nad całym Adriatykiem. Położony jest w pięknej scenerii półwyspu Luštica nad idylliczną zatoką Trašte, z widokiem na znaną na cały świat Zatokę Kotorską wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. 10 km od lotniska w Tivacie. 60 km od lotniska w Dubrowniku, Chorwacja.

 

Klient kupujący nie płaci prowizji – 0% prowizji!

Luxe Property S.C. jest zewnętrznym biurem sprzedaży Luštica Development AD.
Oferujemy obsługę klienta przy sprzedaży nieruchomości na terenie Czarnogóry.

Wszystkie nieruchomości z rynku pierwotnego są w stanie deweloperskim, czyli wykończone „pod klucz” wysokiej klasy materiałami w standardzie Premium  (podłogi, oświetlenie, zabudowa kuchenna wraz ze sprzętem AGD, klimatyzacja oraz systemy Smart Home).

 

Zapraszam do kontaktu:
Stasia Berezowska
+48 533-123-124
sberezowska@luxeproperty.pl